Testvérvárosi kapcsolat - STEINHEIM

Iskolánk 2005 - ben vette fel a kapcsolatot a németországi testvérvárosunkban, Steinheim - ben működő városi gimnáziummal. A diákcsere programok azóta rendszeressé váltak.

A családoknál egy hétig tartózkodó tanulók megismerkednek levelezőtársaik életével, országuk nevezetességeivel, angol ill. német nyelvtudásukat is fejlesztik így. Interneten, MMS - en tartják egymással a kapcsolatot.

Látogatás STEINHEIM 2007-ben (Galéria)

Előfordult, hogy nyári közös programokon is részt vettek, miután már a családok is megismerték egymást.

A programok kivitelezésében rendszeresen nagy segítséget kapnak a szülőktől, Szigetszentmiklós Város Önkormányzatától, a Német Kisebbségi Önkormányzattól valamint iskolánktól.

2008. szeptemberében a SZIME ( Szigetszentmiklós Egyesület) miklósi Ifjúsági Parlament is fogadta a vendég diákokat. Nagyon tartalmas előadásokkal, finom, magyar specialitásokkal tették emlékezetessé a német diákoknak ezt a napot.

Látogatás Szigetszentmiklós 2008. diák szemmel: itt!

A program folytatódik. STEINHEIM - ben tavasszal újra találkozunk.

Kapcsolattartó tanár: Jakab Károlyné

ASDFGH