2016. március 31.

Területi nyelvtan- és helyesírási vetélkedő...

 

A Területi nyelvtan- és helyesírási vetélkedő 2005 óta megújult formában várta a vetélkedni vágyó gyerekeket.

Ebben a tanévben 10 iskola vett részt rendezvényünkön.

 

Óriási küzdelem volt a területi nyelvtan versenyen.

 

A verseny 2 részből állt: először a játékos csapatverseny feladatait oldották meg, majd a 2. részében egyéni vetélkedőn vettek  részt a gyerekek, melyek különböző helyszíneken zajlottak. Tudásukat a feladatlap megoldásakor, a helyesíráskor és a számítógépes totó alkalmával tudták összemérni.

 

A vetélkedőt szervezte és a feladatokat összeállította : Becz Ágnes és Miskolcziné Fári Szilvia.

Az iskolák tanulói sikeresen vettek részt, melyet az elért helyezések is bizonyítanak:

képek  << itt! >>

 

Csapat eredmények:  
2. évfolyam 1 helyezés: Betű csapat

2. helyezés: Kutya csapat

3. helyezés: Virág csapat

Hunyadi János Általános iskola

Dunaharaszti

Weöres Sándor Általános iskola

Tököl

József Attila Általános iskola

Szigetszentmiklós

     
3. évfolyam

1. helyezés: Virág csapat

2. helyezés: Teknős csapat

3. helyezés: Piros csapat

Körösi Csoma Általános iskola

Dunaharaszti

József Attila Általános iskola

Szigetszentmiklós

Weöres Sándor Általános iskola

Tököl

     
4. évfolyam

1. helyezés: Teknős csapat

 

2. helyezés: Piros csapat

 

3. helyezés: Nyuszik csapat

József Attila Általános iskola

Szigetszentmiklós

Körösi Csoma Általános iskola

Dunaharaszti

József Attila Általános iskola

Szigetszentmiklós

 

Egyéni eredmények:  
2. évfolyam

1 helyezés: Vaskó Csenge

 

2. helyezés: Henter Dóra

 

3. helyezés: Marics Réka

Weöres Sándor Általános iskola

Tököl

Bíró Lajos Általános iskola

Szigetszentmiklós

Weöres Sándor Általános iskola

Tököl

   
3. évfolyam 1 helyezés: Pálos Ádám

2. helyezés: Ritz Júlia

3. helyezés: Surányi Gergő Márton

Gróf Széchenyi Általános iskola

Szigethalom

Hunyadi János Általános iskola

Dunaharaszti

Körösi Csoma Általános iskola

Dunaharaszti 

     

4. évfolyam

1 helyezés: Lukács Enikő

2. helyezés: Takács Laura

3. helyezés: Ulveczki Nóra

Gróf Széchenyi Általános iskola

Szigethalom

Szent István Általános iskola

Szigethalom

Körösi Csoma Általános iskola

Dunaharaszti

 

ASDFGH

Aktuális hírek